Advance Rescue Training

Advanced Rescue Training – Nacelle, Tower & Basement Rescue

Znasz szkolenie Advanced Rescue Training – Nacelle, Tower & Basement Rescue? Kurs zapewnia delegatom efektywną akcję ratunkową, podczas wypadków na turbinie wiatrowej. Szkolenie podnosi samodzielność ratowników i umożliwia skuteczny transport poszkodowanego, który nie może się ewakuować. Ćwiczenia uczą skutecznej akcji ratunkowej, aż do miejsca zbiórki i do czasu przybycia profesjonalnej służby ratowniczej.

Moduły „Advanced Rescue Training” uczą podstawowych operacji ratowniczych w turbinach wiatrowych. Praktyczna część kursu odbywa się przy użyciu standardowych w branży urządzeń ratowniczych, metod i technik ratowniczych. Zajęcia mają wyższy poziom zaawansowania, ponieważ odbywają się w wyższym standardzie niż GWO Working at Height – GWO Praca na wysokościach.

Standard składa się z dwóch modułów głównych i jednej wersji ratowniczej każdego z nich – poznaj szczegóły. To jeden z nich na który możesz się zapisać.

„Nacelle, Tower & Basement Rescue”

Cele edukacyjne modułu „Nacelle, Tower & Basement Rescue” zostały zaprojektowane w taki sposób, udowodnić, że umiejętności delegatów są wystarczające do:

  • Ocena ryzyka i określenia strategii ratowniczej (odpowiednia metoda ratownicza, technika, certyfikowany sprzęt i wymagany personel) dla różnych scenariuszy ratowniczych. Począwszy od gondoli, wieży lub piwnicy generatora turbin wiatrowych (WTG).
  • Oceny i określenia strategii ewakuacji podczas akcji ratowniczej, biorąc pod uwagę jasną i preferowaną trasę ewakuacji osoby rannej na zewnątrz lub wewnątrz wieży.

Wymagania kursu Advanced Rescue Training – Nacelle, Tower & Basement Rescue

Po kursie delegat będzie musiał:

  • Wyjaśnić i zademonstrować identyfikację i odpowiedni dobór certyfikowanych i strukturalnych punktów kotwiczenia, istotnych dla różnych scenariuszy ratunkowych.
  • Znać i zastosować pojęcie bezpiecznego kąta podnoszenia, współczynnika kąta i odchylenia.
  • Wyjaśnić krajowe i lokalne wymagania i/lub procedury dotyczące ratownictwa śmigłowcowego w turbinach wiatrowych. Zawiera się w tym przygotowanie osoby poszkodowanej, przygotowanie turbin wiatrowej, bezpieczeństwa na heli – padzie i bezpiecznego zachowania.
  • Opisać i kontrolować ryzyko związane z niekontrolowanymi źródłami energii jak latające obiekty, spadające obiekty oraz zagrożenia związane z przestrzeniami zamkniętymi podczas wykonywania operacji ratowniczych.
  • Stosowanie metod i technik ratowniczych przy wykonywaniu akcji ratowniczych podnoszenia i zjazdowych, z gondoli WTG, wieży i piwnicy, z wykorzystaniem noszy ratowniczych i spineboardu, ręcznego i napędzanego mechanicznie systemu opuszczania/podnoszenia (urządzenie ratownicze, system bloczków itp.).
  • Jak założyć uprząż i inne środki ochrony indywidualnej (np. kask, okulary ochronne) na osobę poszkodowaną, w zamkniętej przestrzeni.
  • Ulokować poszkodowanego na nosze ratownicze i deskę spineboardową. Zarówno w konfiguracji pionowej lub poziomej, umożliwiającej bezpieczny transport, podobnie jak przeprowadzanie regularnych kontroli. Odbywają się one przy użyciu sprzętu ratowniczego, takiego jak kołnierz szyjny i unikanie opuszczania głowy osoby nieświadomej/ poszkodowanej.
  • Wyraźnie komunikować się w potencjalnie stresującej sytuacji ratunkowej, zarówno jako koordynator zespołu ratowniczego, jak i członek zespołu.

Zakończenie

Kurs Advance Rescue Training, w przeciwieństwie do innych kursów polega na pomocy poszkodowanym. Jest skupiony na akcji ratowniczej, podczas gdy większość szkoleń daje wiedzę techniczną. Szkolenie pozwala pogłębiać wiedzę, a przede wszystkim działać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Advance Rescue Training to nie tylko seria modułów, ale przede wszystkim praktyczna wiedza ratująca życie. To rzecz najważniejsza, dlatego godnym uwagi jest fakt, że szkolenia prowadzą osoby w tym zakresie. Jeśli jesteś technikiem zapisz się na kurs, ponieważ Twoje kwalifikacje wzrosną. Zadbaj o kompetencja, a przede wszystkim o bezpieczeństwo. Czytaj także.

CENA I TERMIN SZKOLENIA ADVANCE RESCUE TRAINING – NACELLE, TOWER & BASEMENT RESCUE. KLIKNIJ TUTAJ!